Gyvenimo kokybė – atkurta krūtis - Nacionalinė krūties ligų asociacija
lt en

Buvusios pacientės, taip pat tebesigydančios moterys, jų artimieji, medikai ir žiniasklaidos atstovai – auditorija, liudijanti geros komunikacijos galimybę, susirinko į tradicinę metinę Nacionalinės krūties ligų asociacijos konferenciją. Drauge su partneriais Nacionaliniu vėžio institutu ir VU ligonine Santaros klinikos suorganizuota konferencija įvyko lapkričio 24 d. Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekoje.

Kad krūties vėžiu sergančios moterys nepasijustų užribyje, kad naujausia informacija ne tik apie inovatyvius gydymo būdus bei mokslininkų paieškas, bet ir apie reabilitacijos galimybes pasiektų kiekvieną, kuriai tai aktualu, yra vienas iš svarbiausių Nacionalinės krūties ligų asociacijos veiklos sričių.

Apie 50 moterų iš Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Panevėžio ir Biržų konferencijoje „Naujos gyvenimo formos ir kokybė“ klausėsi gydytojos genetikės Olgos Liaugaudienės apie genetinius tyrimus sergant krūties vėžiu ir diskutavo apie šių tyrimų poreikį bei prieinamumą. Paaiškėjo, jog pacientės žino daugiau nei kai kurie šeimos gydytojai, atsisakantys jau sergančiai moteriai duoti siuntimą konsultuoti genetikui.

Drauge su medicinos psichologe Sandra Birbilaite bandyta dar kartą atsakyti į amžiną klausimą „Kas kaltas, kad aš susirgau?“, kuris iškyla daugeliui moterų. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad ryšio tarp asmenybės ir onkologinės ligos nėra.

Įdėmiai išklausytas imunologės dr. Vitos Pašukonienės pranešimas „Imunitetas vėžiui. Kas tai?“ Visame pasaulyje daug tikimasi iš vis dažniau vėžiui gydyti taikomos imunoterapijos, kuri derinant su kitais priešnavikiniais medikamentiniais gydymo būdais kai kurių vėžio lokalizacijų atvejais jau duoda gerų gydymo rezultatų.

20180220
Dalintis su draugais:
Konferencija „Gyvensenos reikšmė sveikatai ir gyvenimo trukmei. Faktai“
20190810

Kviečiame registruotis į mokslinę praktinę konferenciją  „Gyvensenos reikšmė sveikatai ir gyvenimo trukmei. Faktai“ . Konferencija vyks 2019 10 09 VUL Santaros klinikų (Santar...

Šv. Magdalenos nakties bėgimas
20190618

Registracija

„Krūties diena Vilniuje 2018“ – informacinė ir palaikymo akcija šv. Kotrynos bažnyčioje
20181024

2018 m. spalio 25 d. Nacionalinė krūties ligų asociacija drauge su asociacija Onkologija.lt organizuoja renginį “Krūties diena Vilniuje 2018“. Spalį – tarptautinį krūties ...

Visos naujienos