Penkerius gyvenimo metus sieks įprasminti nuotraukomis
„Krūties vėžio diagnozę išgirdau prieš ketverius metus, savo vyriausios dukros vestuvių išvakarėse. Matyt tuometinė situacija, kai aplink buvo daug džiugaus šurmulio, padėjo išlikti ramiai. Tik vėliau suvokiau savo diagnozę ir garsiai tariau sau „stop“, – savo patirtimi dalinasi krūties vėžį įveikusi Nacionalinės krūties ligomis sergančių moterų asociacijos prezidentė Aušra Bružienė. – Iki diagnozės gyvenau per daug nesureikšmindama bėgančių dienų. Tik tuomet, kai kelią pastojo liga, pradėjau gyventi šia diena, supratau, kad turiu iš kiekvienos jos pasiimti viską, kas geriausia.“
Laiku diagnozavus krūties vėžį – nustačius ligą ankstyvojoje stadijoje – jis gali būti išgydomas. Sudėtingesnis ir ilgesnis gydymas laukia moterų, kurioms liga nustatoma pažengusi arba metastazuoja, t.y. išplinta į kitus organus. Tačiau kaip teigia Nacionalinio vėžio instituto Chemoterapijos skyriaus vedėja onkologė chemoterapeutė dr. Birutė Brasiūnienė, šiandien mūsų šalies pacientėms prieinama šiuolaikinė medicina keičia požiūrį į pačią ligą: „Prieš kelis dešimtmečius vėžio diagnozę išgirdusios pacientės piešdavo pačius juodžiausius scenarijus. Tai suprantama, nes bendras ligos išgyvenamumas, kuomet nustatomos metastazės, buvo 6-9 mėnesiai. Tačiau šiandien, turėdami galimybę tam tikrai grupei pacienčių skirti patį efektyviausią gydymą, galime teigti, kad net metastazavęs krūties vėžys gali būti valdomas. Tai reiškia, kad nepaisant ligos, moteris neatitrūksta nuo savo kasdienybės – ji toliau rūpinasi šeima, dirba ir gyvena pilnavertį gyvenimą.“
Vidutiniškai penkerius metus – tiek gyvenimo tam tikrai grupei (HER2 teigiamu) metastazavusiu krūties vėžiu sergančioms moterims dovanoja šiandien jau prieinamas inovatyvus gydymas. O tai net 1825 dienos. Siekiant parodyti, kad penkeri metai – tai 1825 nepakartojamos ir neįkainojamos akimirkos ir istorijos, Nacionalinė krūties ligomis sergančių moterų asociacija bei farmacijos kompanija „Roche Lietuva“ inicijavo socialinį projektą „1825 istorijos“. Pastarojo tikslas – pasitelkus nuotraukas parodyti, kad penkeri gyvenimo metai, kuriuos metastazavusia liga sergančioms moterims dovanoja inovatyvus gydymas, yra neišmatuojamos vertės.
Prie projekto prisijungė ne tik Nacionalinio vėžio instituto gydytojai, bet ir gerai žinoma kulinarinių knygų autorė Nida Degutienė: „Su liga nesusidūrusiam žmogui kartais gali būti sunku suprasti, kaip jaučiasi tas, kuriam gyvenimo planus sujaukia onkologinė liga. Todėl noriu pakviesti visus susivienyti ir kiekvieną iš šių 1825-kių dienų įprasminti ypatinga nuotrauka, nes juk už kiekvienos nuotraukos slypi unikali istorija. Tereikia socialiniame tinkle Facebook.com esančiame projekto puslapyje pasidalinti jums įsimintiniausią fotografija. Kartu surinkę 1825-kias nuotraukas, simbolizuojančias penkerių metų laiką, parodysime, kad kiekviena diena sergančiam žmogui yra ypatinga, nes ji gali dovanoti daug nepamirštamų istorijų.“
Atrinktos nuotraukas bus eksponuojamos Nacionaliniame vėžio institute kaip įrodymas, kad šiandien, turėdami galingus medicininius ginklus, esame pajėgūs kovoti su metastazavusia liga. Daugiau informacijos apie socialinį projektą rasite adresu bit.ly/1825Istorijos bei video reportaže https://www.youtube.com/watch?v=GobG5P3kUuc.
„Roche Lietuva“ informacija
Kviečiame registruotis į mokslinę praktinę konferenciją „Gyvensenos reikšmė sveikatai ir gyvenimo trukmei. Faktai“ . Konferencija vyks 2019 10 09 VUL Santaros klinikų (Santar...
2018 m. spalio 25 d. Nacionalinė krūties ligų asociacija drauge su asociacija Onkologija.lt organizuoja renginį “Krūties diena Vilniuje 2018“. Spalį – tarptautinį krūties ...